میخواهید حساب ایجاد کنید؟

ایجاد حساب
031-5001 ساعات کار دسترسی

موزه

36550080
طبقه4
شماره واحد
F4-22
مدیر
حسین حسین پناه
تلفن
36550080,36550090
شرح
Prestige land Museum of Iran
ساعات کاری نرمال
10 am to 10 pm
وب سایت فروشگاه

گالری تصاویر

جدیدترین مطالب

6 سال قبل

موزه پرستیژلند ایران گنجینه ای از اشیاء ارزشمند تاریخی
6 سال قبل

بازدید والری گنزالس متخصص زیبایی شناسی اسلامی در حوزه هنرهای بصری از موزه پرستیژلند ایران
6 سال قبل

بازدید بهروز افخمی از موزه ی پرستیژلند ایران
7 سال قبل

این اثر همچون دیگر آثار استاد فیض اله صفدرزاده حقیقی حاوی پیام هایی هوشمندانه می باشد که از جمله آنها می توان به نکات زیر اشاره کرد:

1- معرفی معماری زیبای مساجد ایرانی
2- هنر کاشیکاری پیشینیان در معماری
3- هنر رنگرزی پشم و تلفیق رنگها در فرش
4- ایجاد پرسپکتیو فرم و رنگ در جهت 3 بعدی سازی
5- یک انتخاب هوشمندانه و خلاقانه در انتخاب موضوع
6- حفظ اصالت با نوآوری در چارچوب کار هنر قالی ایران

تعداد گره در هر ردیف: 4500 گره
تعداد گره در هر سانتیمتر مربع: 121 گره
طراح نقشه قالی: استاد نوروز حفیظی

این اثر استاد حقیقی برنده نفیس ترین قالی ایرانی در جشنواره نفیس ترین قالیهای ایران سال 1378 در کاخ موزه سعدآباد تهران شد.
8 سال قبل

تالار8: موسیقی
استاد جلال الدین تاج اصفهانی
تاج اصفهانی در سال ۱۲۸۲در اصفهان‏ متولد شد. پدرش شیخ اسماعیل معروف به تاج‌الواعظین بود که تا حدی با دستگاه‌های‏ موسیقی سنتی ایرانی‏ آشنایی داشت. تاج در ده سالگی نزد پدر و استادانی چون سید عبدالرحیم اصفهانی، نایب اسدالله، میرزا حسین ساعت ساز(خضوعی)، میرزا حسین عندلیب به دانش اندوزی پرداخت. وی به اشعار سعدی علاقه زیادی داشت و گزیده‌هایی از اشعار سعدی و دیگر شاعران را حفظ بود و در هنگام اجرای آواز به تناسب زمان و محیط از آن اشعار استفاده می‌کرد. او از همان سال ۱۳۱۹ همکاری با رادیو را آغاز کرد و از ۱۳۲۸ به همکاری با رادیو اصفهان پرداخت. تاج ضمن خوانندگی، سرپرست نوازنندگان رادیو اصفهان گردید.
بخش عمدة آثار تاج که گاه در رادیو اصفهان و بیشتر در منازل هنرمندان به طور خصوصی ضبط شده ، با نی سیدحسن کسایی ، تار جلیل شهناز و نیز تار عباس سروری و محمدرضا لطفی همراه است . همچنین یک دوره برنامه رادیویی در شناخت گوشه های آواز ایرانی با اجرای او ضبط شده است . در میان آثار فراوان تاج ، صفحه اذان و نیز تصنیف "به اصفهان رو" سروده ملک الشعرای بهار، شهرت دارد. آثار ضبط شده تاج از حدود نیم قرن تلاش او در آوازخوانی حکایت دارد . وی نمونه شاخص آوازخوانی در مکتب اصفهان است . خصوصیات ممتاز هنر تاج در اجرای آواز ایرانی عبارت است از: تنوع تحریر، اجرای گوشه های مهجور و مشهور، درک جملات آوازی و سازی ، حسن سلیقه در جمله بندی و رسم ترکیب مبتدا و خبر آغاز و اوج و فرود آواز، تسلط کامل در اجرای ضربی ها و تصنیف ها امتیاز ویژه تاج "مناسب خوانی " او بوده که این ، خود ثمره حافظه نیرومند و محفوظات فراوان شعری او بوده است .
استاد تاج اصفهانی در 13 آذر ماه 1360 بدرود حیات گفت. آرمگاه او در تخت فولاد اصفهان قرار دارد.
عکاس:مصطفی اسماعیلی