میخواهید حساب ایجاد کنید؟

ایجاد حساب
اقدامات سیتی سنتر در رابطه با Covid-19
031-5001 ساعات کار دسترسی

رویداد ساعت زمین در اصفهان سیتی سنتر
رویداد ساعت زمین در اصفهان سیتی سنتر
98/01/06

مجموعه اصفهان سیتی سنتر به احترام زمین و همزمان با دیگر نقاط جهان ، در روز شنبه 10 فروردین ماه 98 (March 30)، روشنایی بخش های مختلف خود را به حداقل خواهد رساند.


به گزارش روابط عمومی اصفهان سیتی سنتر، باید بدانیم که در کوتاه ترین زمان ممکن از انقلاب صنعتی چنان سرنوشت کره زمین توسط انسان ها تغییر یافته که در میلیون ها سال تاریخ زیستن در این کره بی سابقه بوده است.هم اکنون انرژی های تولید شده توسط بشر و تبعات آن مانند گازهای گلخانه ای و زباله های مختلف، حیات آیندگان را تهدید می کند.


گرچه در این راه، سازمان ملل متحد و دیگر نهادهای وابسته اقدامات جدی عملی دارند، اما اقدامات نمادین نیز برای توجه دادن عامه مردم به این مهم برگزار می شود؛ یکی از این اقدامات "ساعت زمین" نام گرفته است.


ساعت زمین یک رویداد جهانی سازماندهی شده توسط صندوق جهانی طبیعت است و در آخرین شنبه ماه مارس هر سال برگزار می شود.


خانواده ها و کسب و کارها با خاموش کردن چراغ ها و سایر دستگاه های الکتریکی غیر ضروری خود به مدت یک ساعت آن را یادآوری می کنند و هدف این اقدام این است که آگاهی درباره تغییرات آب و هوایی و نیاز به مصرف محتاطانه انرژی در جهان فرهنگ سازی شود.


ساعت زمین همه‌ساله در آخرین شنبه ماه مارس، از ساعت ۲۰:۳۰ تا ۲۱:۳۰، به وقت محلی شرکت کنندگان، برگزار می‌شود و مجموعه اصفهان سیتی سنتر نیز چند سالی است که همزمان با دیگر نقاط جهان این رویداد را اجرا می کند.