مشاهده اخبار واحدها
مشاهده حراج و تخفیف های مرکز خرید اصفهان سیتی سنتر
استخدام و موقعیت های شغلی در اصفهان سیتی سنتر
آخرین تصاویر اینستاگرام اصفهان سیتی سنتر
آخرین ویدیوهای اصفهان سیتی سنتر در آپارات
آخرین ویدیوهای اصفهان سیتی سنتر در آپارات

Isfahan City Center

The most modern and the largest shopping mall in Iran

هدف تاسیس

هدف تاسیس "دبیرستان اقتصاد" تربیت جوانانی خردباور است


[97/08/21]
بازگشت به کل اخبار

مدرسه اقتصاد را هم مانند مجموعه سیتی سنتر، بخش هایی از شهرک سلامت اصفهان و دیگر خدمات اینچنینی، مسعود صرامی، کارآفرین نام آوازه اصفهانی بنا نهاده و تنها حدود 10 میلیارد تومان برای ساخت آن در محل اداره کل فنی و حرفه ای استان اصفهان هزینه کرده تا دانش آموزان بتوانند در مدرسه ای با استانداردهای بین المللی به کشف تواناییهای خود بپردازند. نوجوانانی که با چنین رهیافتی از آموزش پرورش میابند میتوانند به عنوان مدیرانی خلاق، نیازهای آینده را پاسخگو باشند. هدفی که به نقل از این کارآفرین نمونه کشوری میتواند زمینه خدمت موثر این آینده سازان را به ایران فراهم کند. دبیرستان اقتصاد، دبیرستان متوسطه دوره اول میباشد که امسال پذیرای دانش آموزان سال هفتم بوده است.صرامی همچنین بر این باور است که باید از پرورش نیروی پشت میز نشین و اداره سنتی مدارس دوری کرد و مدرسه را به محیطی جذاب برای زندگی مسالمت آمیز و مسئولیت پذیرانه دانش آموزان مبدل ساخت، از این رو به این موضوع افتخار می کند که در مدرسه اقتصاد اصفهان دانش آموزان خود را مقید به مناسب نگه داشتن محیط زندگی خود می دانند. وی این مدرسه را تنها یک حلقه از زنجیره آموزشی مدرن که آن را پایه گذاری کرده می داند ومی گوید: پیش از این دانشگاهی با اهدافی مشابه در مرکز سیتی سنتر اصفهان راه اندازی کردیم و این دانشگاه اکنون یکی از دانشگاه های موفق شهر اصفهان است.

صرامی در پاسخ به سئوال خبرنگار همراز مبنی بر این که چرا چنین مدرسه ای را در یک مرکز دولتی بنا نهاده، چرا که ممکن است اداره دولتی مزبور در آینده برای حرکت آن ها به عنوان بخش خصوصی مشکل ایجاد کنند، اینگونه پاسخ داد که اولا در حال حاضر حدود 100 کارگاه آموزشی و فنی در اداره کل فنی و حرفه ای استان اصفهان مشغول به فعالیت است ودانش آموزان می توانند از این کارگاه ها بهره کافی ببرند، از سوی دیگر بنای فیزیکی این مدرسه در 105 روز بنا نهاده شد، پس چنانچه مراکز دولتی بخواهند سنگ اندازی کنند، خیلی راحت می توانیم سرمایه مان را از آن اداره بیرون بکشیم و در عین حال مثل همین بنا را در سطح شهر دایر نماییم و مسیرمان را همچنان ادامه دهیم. هر چند تصور میکنیم مقامات رسمی دولتی باید با دیدن چنین طرح هایی با اعتماد به بخش خصوصی و توانمندیهای آنان، گامهای موثری را در جهت مشارکت هر چه بیشتر بخش خصوصی در امور جاری کشور بردارند.
رشد در بستر خلاقیت

آرش رحیمی، مدیر و دیگر موسس این مدرسه نیز در این نشست خبری از این که مدرسه اقتصاد توانسته محیطی دلپذیر و آرام را برای دانش آموزان فراهم کند، ابراز خرسندی کرد و خاطر نشان ساخت: در دبیرستان اقتصاد تفاوت انسانها محترم دانسته میشود و هدف ما کشف تواناییهای افراد و پرورش این تواناییهاست. بنابراین چارچوب های رایجی که منجر به برتری برخی از دانش آموزان به دیگری میشود در ساختار فکری ما راهی ندارد. چون به عقیده ما هر انسان میتواند یک شگفتی منحصر به فرد باشدکه با کشف این استعدادهای ویژه کمک شایانی به سلامت روانی و آرامش خانواده ها نیز خواهیم نمود.وی همچنین استفاده از دبیران بسیار مجرب را یکی از کلیدی ترین نقاط قوت مدرسه دانست و افزود: آکادمی آموزش دبیران ما نیز شروع به فعالیت کرده و مشغول آموزش نیروی مورد نیاز خود در سالهای آتی هستیم. رحیمی در پاسخ به این سوال که این نیروی مورد نیاز جهت کادر دبیران باید چه ویژگی هایی داشته باشند، گفت: دبیران دبیرستان اقتصاد باید بیشتر از هر چیز اشتیاق یادگیری داشته باشند و دارای چنان بینش عمیقی باشند که بتوانند نوجوانان را برای آینده تربیت کنند. یک معلم باید بتواند در نقش یک تسهیلگر باشد و به سوالات دانش آموزان جهت فکری مناسب و نقادانه دهد.رحیمی یکی دیگر از ویژگیهای مدرسه اقتصاد را توجه ویژه به موضوع ورزش ذکر کرد و گفت با توجه به شرایط سن بلوغ و نیاز نوجوانان به فعالیتهای فیزیکی، برآن شدیم تا با تهیه بهترین و مناسبترین وسایل ورزشی و دادن زمان کافی برای ورزش در محیط مدرسه و از طرفی استفاده از یکی از مجهزترین سالن های ورزشی واقع در ورزشگاه 22 بهمن در مسیر سلامت جسمانی و طبیعتا سلامت روانی دانش آموزان گامهای موثری برداریم.

رحیمی خاطرنشان ساخت: تمام تلاش ما این است که دانش آموزان این مدرسه تبدیل دانش به فن آوری و تبدیل فن آوری به ثروت را بیاموزند و در کنار این هدف کلی، سعی می کنیم یک شهروند موثر، خوب و مفید بودن را به دانش آموزان مدرسه اقتصاد آموزش دهیم. مدیر مدرسه اقتصاد اصفهان بیان کرد: در بسیاری از مدارس، مدرسه نقش اصلی تربیت و آموزش را بر عهده می گیرد و خانواده در حاشیه این آموزش قرار می گیرند، در صورتی که در مدرسه اقتصاد پدرها و مادرها یکی از ارکان اصلی تربیت هستند و در این زمینه مشارکت مستقیم دارند. ریشه های ملی

وی همچنین به ایجاد ریشه در بین دانش آموزان اشاره کرد و افزود: در مدرسه اقصاد علاوه بر مطالب علمی در حوزه کارآفرینی و اقتصاد ، سعی می کنیم به اصالت های آن ها نیز بپردازیم، از این رو در رشته های ادبیات فارسی، تاریخ و دروس علوم انسانی از بهترین اساتید بهره می گیریم و در کلاس های تبدیل ایده به نوآوری، سعی می کنیم از این ریشه ها استفاده بهینه ببریم، به طور مثال از یک شعر فردوسی سعی می کنیم بهترین پویانمایی را از طریق دانش آموزان ایجاد کنیم که همزمان هم به ریشه ها پرداخته باشیم و هم به فنون.

در پایان این نشست خبری، خبرنگاران از بخش های مختلف مدرسه بازدید کردند ودانش آموزانی را دیدند که با لباس های متحدالشکل، در گروه های چهار تایی، پشت یک میز کار نشسته و به فعالیت مشغول بودند، دانش آموزانی که برای ثبت نام در این مدرسه مسیر سختی را طی نکرده و پیش شرط های عجیب برخی از مدارس را نگذرانده اند، بلکه تنها به خلاقیت عده ای که با هدف توسعه کارآفرینی پا به عرصه عمل گذاشته اند، اعتماد کردند و تا این لحظه از رضایت بالایی نیز برخوردار بودند. شاه بیت این بازدید نیز کلاس زبان انگلیسی این دانش آموزان بود که مربی آن کلاس با استفاده از مجهزترین وسایل کمک آموزشی، یکی از معتبرترین کتاب های آموزش زبان انگلیسی دنیا را به گونه ای تدریس می کرد که شاید در بهترین آموزشگاه های خصوصی نیز مشابهش دیده نشود. اقدامی که اگر در دیگر مدارس نیز مورد توجه مدیران آموزشی قرار می گرفت، شاید امروز ارتباط با مراکز علمی، پژوهشی، فنی و اقتصادی دنیا بهتر از این صورت می گرفت.

گفتنی است بر اساس وعده مسعود صرامی و آرش رحیمی، مدرسه اقتصاد دختران نیز سال آینده در حالی در اصفهان راه اندازی می شود که این مدرسه در مقطع پسران تاکنون مورد تائید و توجه امام جمعه، عضو مجلس خبرگان رهبری، استاندار و دیگر مسئولان اجرایی استان قرار گرفته، اما برخی از تصمیم گیران فرهنگی و اجرایی به رغم این تائید ها، دشواریهایی را در این مسیر ایجاد کرده اند، اما قطار به حرکت درآمده در این زمینه را متوقف نکرده است.در پایان امیدواریم دانش آموختگان این دبیرستان هر چه زودتر بتوانند در کسوت پزشکان، مدیران، مهندسان وکارآفرینان فردای این مرز و بوم بتوانند چرخه اقتصادی مملکت را به گردش در آورده و توسعه ای پایدار را رقم زنند. 

کلمات کلیدی: 
اصفهان سیتی سنتر,دبیرستان اقتصاد
مطالب فروشگاه ها

برای مشاهده تمام مطالب اینجا کلیک کنید

مطالب توسط فروشگاه ها در این قسمت قرار داده می شوند و اصفهان سیتی سنتر مسوولیتی نسبت به آن ندارد
تخفیف ها
حراج های امروز و آتی
40%
فروشگاه: C011-آلن ،طبقه همکف
محصول:
قیمت جدید: تومان
تاریخ شروع: 1398/03/01
تاریخ پایان: 1398/03/31
35%
فروشگاه: B203-سالیان ،طبقه دوم
محصول: کلیه اجناس
قیمت جدید: تومان
تاریخ شروع: 1398/02/31
تاریخ پایان: 1398/03/31
50%
فروشگاه: C217-لاگوست ،طبقه دوم
محصول:
قیمت جدید: تومان
تاریخ شروع: 1398/02/25
تاریخ پایان: 1398/03/01
50%
فروشگاه: D220-لفون ،طبقه دوم
محصول: کلیه محصولات
قیمت جدید: تومان
تاریخ شروع: 1398/02/22
تاریخ پایان: 1398/03/22
50%
فروشگاه: B257-ال تی بی ،طبقه دوم
محصول: کلیه محصولات
قیمت جدید: تومان
تاریخ شروع: 1398/02/22
تاریخ پایان: 1398/03/22
30%
فروشگاه: B128-دفکتو ،طبقه اول
محصول:
قیمت جدید: تومان
تاریخ شروع: 1398/02/21
تاریخ پایان: 1398/03/21
15%
فروشگاه: B025-چرم مشهد ،طبقه همکف
محصول: کلیه محصولات
قیمت جدید: تومان
تاریخ شروع: 1398/02/16
تاریخ پایان: 1398/03/15
50%
فروشگاه: B039-ال سی من ،طبقه همکف
محصول: تمام محصولات موجود در فروشگاه
قیمت جدید: تومان
تاریخ شروع: 1398/02/16
تاریخ پایان: 1398/03/16
50%
فروشگاه: C125-آنتا ،طبقه اول
محصول: پوشاک مردانه و زنانه و کیفو کفش
قیمت جدید: تومان
تاریخ شروع: 1398/02/15
تاریخ پایان: 1398/03/15
50%
فروشگاه: B220-نازنین ،طبقه دوم
محصول: كل محصولات
قیمت جدید: تومان
تاریخ شروع: 1398/02/15
تاریخ پایان: 1398/03/15
برای مشاهده تمام تخفیف ها اینجا کلیک کنید

حراج های گذشته
35%
فروشگاه: B203-سالیان ،طبقه دوم
محصول: کلیه اجناس
قیمت جدید: تومان
تاریخ شروع: 1398/02/31
تاریخ پایان: 1398/03/31
50%
فروشگاه: C217-لاگوست ،طبقه دوم
محصول:
قیمت جدید: تومان
تاریخ شروع: 1398/02/25
تاریخ پایان: 1398/03/01
50%
فروشگاه: D220-لفون ،طبقه دوم
محصول: کلیه محصولات
قیمت جدید: تومان
تاریخ شروع: 1398/02/22
تاریخ پایان: 1398/03/22
برای مشاهده تمام تخفیف ها اینجا کلیک کنید

تخفیف ها توسط فروشگاه ها در این قسمت قرار داده می شوند و اصفهان سیتی سنتر مسوولیتی نسبت به آن ندارد
فرصت های شغلی
برای مشاهده تمام فرصت های شغلی اینجا کلیک کنید

برای مشاهده تمام فرصت های شغلی اینجا کلیک کنید

تصاویر اینستاگرام
ویدیوهای آپارات
برای مشاهده تمام ویدیوها اینجا کلیک کنید

برنامه های رادیویی
00:00 00:00
برای مشاهده تمام برنامه ها اینجا کلیک کنید