میخواهید حساب ایجاد کنید؟

ایجاد حساب
اقدامات سیتی سنتر در رابطه با Covid-19
031-5001 ساعات کار دسترسی

حضور مهتاب کرامتی در شهرک سلامت
حضور مهتاب کرامتی در شهرک سلامت
97/06/15

مهتاب کرامتی در کلینیک آناهید


دو زن در دو نقش ، کلینیک اناهید در شهرک سلامت اصفهان شاهد در کنار هم قرار گرفتن یک جراج زن و زنی نقش آفرین در عرصه بازیگری بود .


مهتاب کرامتی را نبایدفقط یک بازیگر موفق در عرصه سینما و تلویزیون دانست بلکه با نگاهی به کارنامه او می بینیم در حوزه دفاع و حمایت از حقوق زنان و کودکان هم بسیار فعال بوده است .
۲۹ اردیبهشت هشتاد و شش تأکید کرد که فمینیست نیست، اما اعتقاد دارد «زن و مرد باید پایاپای در کنار هم و شانه به شانه فعالیت بکنند و یکی از اهداف او در یونیسف توانمندسازی بانوان است.


مصداق این سخن و اعتقاد خانم کرامتی ، خانم دکتر مریم طباطبائیان بود، جراحی که با تلاش و ایده ای جامع نگر خود کلینیک جامع غربالگری بیماریهای پستان را ایجاد کرد تا زنان بیمار و سرطانی را با خدمات قبل و بعد از جراحی به توانمندی برساند .
مهتاب کرامتی امروز وقتی وارد کلینیک آناهید شد در گفتگو با خانم دکتر طباطبائیان با انگیزه و حوصله موضوع بیماریهاو سرطان پستان را پی گیری و بر موضوع سلامتی آنان از طریق ایجاد چنین مراکزی تا کید کرد


در گذشته فعالیت های خانم کرامتی در خارج حیطه بازیگری می بینیم که با حضور در کنار بانوان ورزشکار به حمایت از آنان پرداخته ،از جمله در اردوی تیم ملی والیبال نشسته زنان ایران (۷ شهریور ۱۳۹۵) و دیدار فوتسال ایران و ایتالیا (۳ آذر ۱۳۹۶)حضور یافت و حامی ورزش زنان و حضور زنان در ورزشگاه بوده است.


خانم کرامتی که در زمینهٔ آموزش سلامت وابسته به ایدز از دهه ۲۰۰۰م کوشاست، و با یونیسف در چارچوب برنامهٔ پنجساله مبارزه با ایدز از (۲۰۰۰–۲۰۰۵م) همکاری داشته با نگاهی موشکافانه موضوع پیشگیری را اولویت مهم وزارت بهداشت میداند و امروز هم در کلینیک آناهید بر این موضوع تاکید داشت و شنید که بیشتر تلاش دکتر طباطبائیان هم بر این امر است
این دانش اموخته میکربیولوژی که در زمینه طراحی و مد هم فعال و صاحب نظر است از قسمتهای مختلف کلینیک آناهید بازدید کرد و طراحی و ساخت انرا را ستود .


ادامه برنامه خانم کرامتی شرکت در جلسه ای با حضور جناب صرامی سازنده و سرمایه گذار نخستین شهرک سلامت کشور در اصفهان بود که از فعالیت های عام المنفعه خود در حوزه اموزش و سلامت گفت و از فعالیت ها وسوابق حرفه ای و تخصصی دکتر طباطبا ئیان پرسید .


دکتر طباطبائیان در پاسخ گفت : فعالیتم را در سال ۸۶ بعنوان فوکال پوینت برنامه سرطان استان با آموزش ارائه دهندگان خدمت یعنی پزشکان عمومی و ماماها آغاز کردم و پس از تجربه غربالگری پایلوت سرطان پستان و شرکت در چندین پروژه تحقیقاتی مرتبط، و درک نیازهای مختلف زنان در تمام مراحل این فرآیند، مجموعه تجارب خود را با ساخت و تجهیز کلینیک جامع بیماریهای پستان برای ارائه خدمات و توانمند سازی زنان،در اختیار شهروندان اصفهانی قرار داده ام .


در برنامه بازدیداز کلینیک آناهید اقای دکتر صالحی ایجاد کننده کلینیک اورولوژی در شهرک سلامت و همچنین خلبان شهبازی ، خلبانی که پوئینگ 727پرواز مسکو تهران را بعد از نقص فنی بدون چرخ دماغه در فرودگاه مهرآباد به سلامتی بر زمین نشاند نیز حضور داشتند